Dlaczego czas spędzony razem jest tak ważny?

Cześć!
Dzisiaj trochę nietypowy wpis. Zostałam zaproszona do wzięcia udziału w akcji blogerskiej Pyszne.pl #CzasNaMojąChwilę i postanowiłam spróbować swoich sił :)


Dlaczego czas spędzony razem jest tak ważny?

Czas spędzony razem jest równie ważny dla Nas, jak i dla Naszych najbliższych. Dlaczego? Człowiek nie jest stworzony do samotnej tułaczki przez życie. Od zawsze szukał partnera, przyjaciela, towarzysza, a najlepiej wszystkiego w jednym. Wspólne spędzanie czasu wpływa pozytywnie na Nasz własny rozwój, na kształtowanie Naszej osobowości. Będąc samotnym, nigdy nie poznamy siebie na 100%. Często, szczególnie w złości, mówimy, że sami znamy siebie najlepiej, albo wytykamy partnerowi, że nas nie zna. Błąd! TA osoba zna nas najlepiej, nawet lepiej niż my sami siebie znamy. To przy tej osobie zawsze jesteśmy i powinniśmy być sobą. Spędzając czas z drugą połówką, czy też z przyjaciółką/przyjacielem uczymy się dostosowania, akceptacji. Poznajemy siebie z upływem czasu, odkrywamy najgłębiej skrywane wersje naszej osobowości, budujemy wspólną więź. To, w jaki sposób kształtuje się nasza osobowość przy kimś ważnym, ma też pozytywny wpływ na relacje z otoczeniem. Uczymy się słuchać, pewnie wyrażać swoje przekonania, co pomaga w poszerzaniu kręgu znajomych. Jednak musimy pamiętać, że jeszcze ważniejsze od znajomych, są relacje z naszą najbliższą rodziną. Pielęgnujmy rodzinne więzi, spędzajmy ze sobą jak najwięcej czasu, rozmawiajmy, śmiejmy się. Rodzina jest pierwotnym otoczeniem, w którym człowiek dorasta, rozwija się, buduje wzorce i autorytety. Tak naprawdę, to naszej najbliższej rodzinie, czyli rodzicom i rodzeństwu, zawdzięczamy to, jacy będziemy w przyszłości. Każdy z nas ma pewne schematy zachowań, które warto powielać, bądź też takie, których nigdy więcej już nie chce widzieć. Warto rozmawiać, wspólnie rozwiązywać problemy i wspólnie dochodzić do porozumienia. Nie żałujmy czasu dla naszych najbliższych. Nie rezygnujmy ze spotkania, na rzecz komputera. Nie ograniczajmy się do skype'a, czy czatu na portalach społecznościowych. Nawet najzwyklejszy spacer jest lepszą opcją do zacieśniania więzi, niż telefon i nawet ten zwykły spacer może pozytywnie wpłynąć na odkrywanie i budowanie lepszej wersji samego siebie. Otwórzmy się na świat i starajmy się doceniać każdą chwilę, w której mamy możliwość dzielić z kimś bliskim nasz czas.


Dziękuję za zaproszenie do tej akcji :) Odpowiedź na każde z czterech konkursowych pytań skłania do pewnej refleksji. Mam nadzieję, że mój wpis również wyzwolił w Was przemyślenia, o których z chęcią poczytam w komentarzach :D

Miłego dnia <3

10 komentarze

 1. Widzę że Ty również bierzesz udział w konkursie. Sama też o tym myślałam :) Spędzanie czasu z bliskimi zawsze daje jakieś profity.

  http://aleksandramakota.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga Agnieszko! Dziękujemy za udział w akcji #CzasNaMojąChwilę: https://pyszne.pl/blog/akcja-blogerska-czasnamojachwile/. Zgadzamy się, że rodzina i przyjaciele są w życiu najważniejsi. Niestety, nie każdy potrafi to docenić... Wierzymy, że Twój post skłoni do refleksji nad znaczeniem relacji międzyludzkich. Pozdrawiam serdecznie, Ola z Pyszne.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele osób twierdzi, że lubi samotność ale myślę, że takiej prawdziwej samotności nigdy nie zaznali i nie wiedzą co to znaczy. Prawdziwa samotność jest wtedy jak nie ma się rodziny, znajomych, z kim porozmawiać a nie jak nie ma się partnera. Bo nawet go mając można czuć się samotnym.
  Obserwuję :)

  jzabawa11.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Post jest idealny <3 :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze napisane :)
  Ja właśnie staram się doceniać każdą chwilę i otwierać się na świat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się, mimo że lubię spędzać czas w samotności, to tylko gdy spędzam czas z kimś naprawdę mi bliskim, czuję się w pełni szczęśliwa :) Czas spędzony razem jest bardzo ważny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawda:) najcudowniejsze chwile spędza się z bliska ci osoba ;) ten czas jest na wagę złota pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dokładnie. Nikt z nas nie jest stworzony do samotnej tułaczki. Każdemu z nas do funkcjonowania potrzebna jest druga osoba. A rozmowa to podstawa w każdej relacji. :)

  Pozdrawiam, https://wygadananastolatka.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się w 100%. Trzeba poświęcać czas najbliższym i nie lekceważyć ich. Każdy powinien mieć czas dla siebie i na swoje pasje i czas dla bliskich :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń